Do bundesligy by som nešiel, povedal Krejčí pred zápasom s Nemeckom

Reprezentant Ladislav Krejčí je zvedavý na svoju sobotňajšej konfrontácii s nemeckým futbalom v kvalifikácii majstrovstiev sveta, pretože sám by vraj do nemeckej ligy nešiel. Verí, že mu viac sedí taliansky štýl, čo môže ukázať pri terajšom angažmán v Bologni. Domnieva sa, že českí futbalisti môžu v Nemecku uspieť podobne, ako sa im to podarilo v minulej kvalifikácii proti Holandsku.

“Všetci si uvedomujeme, že proti nám stojí skvelý tím. Ale všetci už sme proti skvelým hráčom niekedy niečo uhrali.Ja si napríklad spomeniem na zápas s Holanďanmi tu na Letnej, keď prišli ako tretí tím majstrovstvá sveta a rovnako sme vyhrali, “ pripomenul Krejčí pri dnešnom stretnutí s novinármi.

” Nemci sú na podobnej úrovni ako Španielsko, s ktorým máme skúsenosť teraz z majstrovstiev Európy. Ťažko povedať, kto je z nich lepší. Je to podobná kvalita. Nemci sú asi viac zarputile, “ uviedol.

Pripúšťa, že štýl hry v nemeckej bundeslige mu nie je príliš sympatický. ” Páči sa mi, ako hrá nemecký nároďák, ale bundesligu by som si ako krok zo Sparty nevybral. Nie je to liga pre mňa. Vyhodnotil som si to tak, keď sme sledoval tamojšie zápasy, “ vyhlásil Krejčí.

Radšej zvolil v lete odchod do Bologni a rozhodne neľutuje. Naopak. ” Som veľmi spokojný.Po futbalovej i životné stránke. Mesto je nádherné, máme dobré bývanie.


Máme aj dobré výsledky, až na posledný zápas, kedy to nedopadlo podľa našich predstáv ani herni, to je trochu machuľa, “
povedal k prehre 0: 1 s Janovom.

V zostave Bologni dostáva veľa priestoru a presadzuje sa aj finálnymi prihrávkami. “Už som si získal aj rešpekt spoluhráčov. Moc si vážim, že dostávam šancu, a snažím sa na sebe ďalej pracovať a nezaspať na vavrínoch, “ vyhlásil Krejčí.

Súhlasí s tým, že talianska liga je predovšetkým o taktike. “Veľa sa taktika cvičí aj na tréningoch. To ma obohacuje, “ povedal.

Za vydarený nástup do Serie A zožal chválu od Pavla Nedvěda.Podľa viceprezidenta Juventusu má na to, aby sa časom posunul aj do lepšieho talianskeho klubu. “Obrovsky si slov Pavla Nedvěda vážim. Chcem sa dostať ešte ďalej, musím ale ísť krok za krokom. Musím predvádzať dobré výkony v Bologni, potom sa môžeme baviť ďalej. Je to stále ďaleko,” uviedol Krejčí.

Uznáva, že mal šťastie na výber Bologni ako postupného kroku zo Sparty. “Riešili sme, kto tam trénuje a akým hrajú štýlom. Rozostavenie 4-3-3 je na Taliansku iné, aj to bol jeden z dôvodov, prečo som tam chcel,” dodal.

< p> Zatiaľ najväčším zážitkom z talianskej ligy pre neho bol zápas na slávnom milánskom San Sire. “Už som tam raz bol s otcom, keď tam hrala Sparta.Ale nepamätal som si, ako je to obrovské koloseum, “ povedal.

Sparta sa na San Siro vráti v decembri v dueli proti Interu Miláno, ktorý minulý týždeň porazila doma v Európskej lige 3: 1 a Krejčímu hneď gratulovali spoluhráči v Bologni. “Sledovali sa to tam. Bolo z toho celkom haló. Chlapci urobili v Taliansku dobrú reklamu českému futbalu, “ uviedol Krejčí, ktorý Sparte pomohol k výhre ako informátor.

” Ale žiadne zásluhy si za to nedávam. Len som trénerovi Holoubka povedal pár svojich postrehov z ihriska, “ vyhlásil s tým, že je sám zvedavý, či dostane tréner David Holoubek šancu na lavičke Sparty na dlhšiu dobu. ” S Davidom máme dobrý vzťah, viedol ma ako asistent v dorastu. Vždy sa mi páčil štýl futbalu, ktorý vyznáva. Pohľad na futbal má dobrý.Len nemá skúsenosti s dospelým futbalom. Bohužiaľ nemal šancu ich získať. Mal by to zložité, ale verím, že by sa s tým popasoval dobre, “ dodal.

Viac informácií o detskom nábytku: Predám detský nábytok