Federer možná přijde na Slovensko

BRATISLAVA – Šance, že Roger Federer bude 11. – 13. dubna 2008 hrát na Slovensku, je před čtvrtečním losem nového ročníku Davisova poháru tenisových reprezentačních družstev mužů matematicky 12: 1.

Na z & aacute; klad aktu & aacute; ln renkingu by totiž družstvo SR mělo být mezi nasazen & yacute; mi a v 2. kole I. skupiny euroafrickej z & oacute; ny čelit jedn & eacute; mu ze & scaron; esti s & uacute; pérové.O zemi řízení možn & eacute; ho premi & eacute; rov & eacute; ho s & uacute; boje se & scaron; vajčiarmi by rozhodl dodatečn & yacute; los.

Dva oček & aacute; van & eacute; singlů & eacute; body světové jednotky, kter & aacute; zachrá & aacute; nila elitní & uacute; & Scaron; estn & aacute; stku v roce 2005 i loni v Ženevě proti tehdej & scaron; ímu Srbsku a Černé Hoře a Velké Brit & aacute; nii, tentokrát nestačily “helv & eacute; tskemu kr & iacute; žu” v atrakt & iacute; v něm pražském bar & aacute; žovom s & uacute; boji na zdolání Česka .Hosté zostupuj & uacute; premi & eacute; vou od roku 1994.

Do k & aacute; dra hostitelů se po třech letech, odvrátí & aacute; ten & iacute; hrozícího konce kari & eacute; ry pro probl & eacute; my s krční páteří a ned & aacute; v něm rozchodu se & scaron; vajčiarkou Martinou Hingisovou vr & aacute; til Radek & scaron; tep & aacute; nek. On i Tom & aacute; & scaron; Berdych si shodně bez ztráty setu poradili se Stanislasem Wawrinkou, na kter & eacute; ho hostitelé “nastražili” tvrd & yacute; povrch Taraflex v Sazka Areně, a společně jako improvizovaných & aacute; debli & aacute; dvojice zdolali “FedEx” s Yvesem Allegra 3: 6, 5: 7, 7: 6 (7), 6: 4, 6: 4 ve & scaron; tvorhre.V její třetí části nejprve neproměnili tři setbaly a potom odvrátí & aacute; tili mečbol.

Za tenis & eacute; ho Rockyho denn & iacute; kom Sport označen & yacute; & Scaron; tep & aacute; nek se přitom v třetím dějství rozhoduj & uacute; cího pátého duelu proti Wawrinka za stavu 3: 4 a 40:30 n & aacute; hle zr & uacute; til na zem pro povolen & eacute; & Uacute; pony nad lev & yacute; m kolenem, ale po trojmin & uacute; tovém o & scaron; etfiení & iacute; dok & aacute; zal duel skórovány – prakticky bez pohybu – k & uacute; spe & scaron; n & eacute; mu konci. “V tomto z & aacute; pase bych se nikdy nevzdal, ale v pr & iacute; padě prohry v tie-break bych to už asi nezvl & aacute; dol,” přiznal 28letý & yacute; karvinské & yacute; rod & aacute; k & scaron; tep & aacute; nek, kter & yacute; nast & uacute; pil v triku & oacute; rovom oděvu. “Žádná bolest, žádná bolest,” opakoval si v kr & iacute; zové situ & aacute; cii pověstně impuls & iacute; prov b & yacute; val & yacute; 8.hr & aacute; č renkingu a pozd & ocirc; r Pobla & aacute; znil 14 500 div & aacute; kov oslavných & yacute; m pokřikem zn & aacute; mym cz & ocirc; rz Kolek & iacute; posuvných & scaron; portů: “Kdo pozd & aacute; če, není Čech, hop, hop, hop!”

& scaron; tep & aacute; nek, kter & yacute; v ostatn & yacute; ch sez & oacute; nach v Davisově poh & aacute; ri ně & uacute; činky pro rozpory s b & yacute; val & yacute; m kapit & aacute; ném Cyrilem Sukem a dům & aacute; cim sv & auml; zom, před play off ozn & aacute; mil, že se předběžně vrací pouze na tento duel. Ani nyní zatím nepotvrdil definit & iacute; vu comebacku: “Co bude dál, to uvidíme & iacute; me v dohledné době. Bude o tom rozhodovat hodně věc & iacute ;.I tento z & aacute; zitek. “& Scaron; tep & aacute; nek měl už kr & aacute; tko po epickém triumfu v mobilu 48 gratulačn & yacute; ch smsek, roztěkané & eacute; odpovídání v angličtině na tiskové konferenci omluvil množstvím nar & yacute; rychle vypít & eacute; ho & scaron; mýt & eacute; ho a avizoval: “Dnes do mě zahučel & iacute; ZOP & aacute; r pan & aacute; Čikov. “

Nervy na uzdě si nedokáže & aacute; zal udržet jindy pr & iacute; kladně uhlazení & yacute; Federer, kter & yacute; & scaron; tep & aacute; nka obvinil, že své zranění jen předstíral či dramatizoval:” & scaron; koda, že se Radek takto zachoval. Je mi ho ř & uacute; to.Nepotřeboval to udělat, aby vyhrál. “Diplomatické & scaron; í se vyjádřil kapit & aacute; n Severin L & uuml; thi:” Mysl & iacute; m si, že mu něco bylo, ale nemohlo to být tak & eacute; v & aacute; sklízí, když & yacute; m to dělal. “Federer e & scaron; te neoznámí & aacute; mil, zda nast & uacute; pi v euroafrickej z & oacute; ně. & uacute; prodejních si nejprve počkat & aacute; na v & yacute; sledek losu.