FOTOGRAFIE Petržalčania jako růžové kalhoty se dále pohybují: čekají na svůj bývalý první ligový klub!

BRATISLAVA – Fotbal v Petržalce se každým dnem posouvá o krok dopředu.


Důkazem toho je i zápas prvního kola Slovnaft Cupu, ve kterém si změřili síly se soupeřem z vyšší soutěže FK RACO.A z postupu se těšili právě hráči Petržalky.

Na duel nastoupil i Peter Petráš, který působil v petržalském klubu v časech Ligy Mistrů.Dokázal dokonce i gól slavného přístavu. Hrdina souboje byl také v zápase prvního kola Slovnaft Cupu, když Rači vstřelil dva góly. V obou případech posunul hlavu a nedal oponentovi ani nejmenší šanci. Dobrá chvíle také přišla za 87 minut. Vítězství Petržalky pečetil Rybecký, který nejprve vyškolil obranu soupeře a potom proměnil přímý kop.

Zápas s RACO přinesl i pěknou diváckou kulisu. Na hřišti bylo 859 diváků. Takovou účast lze také srovnávat s návštěvníky v nejvyšší slovenské lize, která je fanouškem obdivu.Vidět, že i přes pádu a zmrtvýchvstání, zůstali příznivci klubu zpoza Starého mostu věrní.


Zajímavostí byl i fakt, že hráči v domácím prostředí nastoupili v netradiční náhradní sadě dresů. Fanoušci se prezentovali v růžových dresech. Proto i po zápase jim pustili písničku z filmu Růžový panter.

V druhém kole se postaví proti klubu, který ještě loni hrál Fortuna ligu – MFK Skalici. Zápas je na 10.8. V 18:30 na domácím stadionu Petržalka. Hrát se bude pod umělým osvětlením.

TJ Lovča – TJ Tatran VLM Pliešovce 0: 1 (0: 1)
FC 98 Hajnáčka – FK Slovenské Ďarmoty 3: 4 (2: 2)
TJ Plevník-Drienové – TJ Partizán Prečín 2: 0 (1: 0)
TJ Slovan Brvnište – TJ Partizán Domaniža 3: 1 (2: 1)
TJ Tatran Horovce – MŠK Slovan Tr.Teplice 5: 1 (5: 0)
Sokol Velké Kostolany – MFK Vrbové 2: 2, 3: 5 na střely ze značky pok. kopu
FC Nový Život – OŠK Svätý Peter 7: 1 (3: 0)
FK TJ Lok. Kozárovce – TJ Družstevník Dvory 1: 3 (1: 1)
Sokol Bešeňov – FK Kolárovo 0: 1 (0: 1)
TJ Horné Saliby – TJ Slavoj Boleráz 0: 1 (0: 1)
TJ Čunovo – Lok. Devínska Nová Ves 0: 1 (0: 1)