Hantuchová prohrála ve finále v Curychu se Šarapovovou

ZÜRICH – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová podlehla ve finále dvouhry na turnaji WTA Tour Curych Open (dotace 1,34 milionu USD) v hale ve švýcarském Curychu druhé nasazené Ruske Marii Šarapovové 1: 6, 6: 4, 3: 6.

Pro 23-ročn & uacute; Hantuchov & uacute; to bylo páté singlů & eacute; fin & aacute; le v kari & eacute; re, z toho & scaron; čtvrtý & eacute ;, ve kterém neuspěla a z & aacute; roveň prvn & eacute; v tomto roce. Naposledy se do rozhoduj & uacute; cího duelu dostala v srpnu 2005 v Los Angeles. Jedin & yacute; triumf na okruhu WTA z & iacute; skála v roce 2002 v kalifornském Indian Wells. & Scaron; arapovov & aacute; vylep & scaron; ila vz & aacute; jemn & uacute; bilanci s Hantuchova na 5: 1, přičemž jednou se e & scaron; te Slovenka te & scaron; ila bez boje.Za fin & aacute; lov & uacute; & Uacute; část v Z & uuml; Rich z & iacute; skála popradské & aacute; rod & aacute; čka pr & eacute; miu 105 800 USD, v & iacute; těžko převezme & scaron; ek na 196 900 USD. & Uacute; raduj & uacute; ca & scaron; AMPI & oacute; nka US Open & scaron; arapovov & aacute; si prip & iacute; sala na konto 14. turnajů & yacute; titul kari & eacute; ry, & scaron; čtvrtý & yacute; v této sez & oacute; ně.

Dvouhra – fin & aacute; le:

Daniela Hantuchov & aacute; (SR) – Maria & scaron; arapovov & aacute; (2-Rus.) 1: 6, 6: 4, 3: 6

Slovensk & aacute; tenistka (22. v žebrech & iacute; čku WTA Tour, k 23. říj & oacute; bru v & scaron; pokud pravděpodobně již bude na 16. příčce) s & iacute; ce vyhrála na & uacute; vod svůj servis, ale více gemů v I. setu nez & iacute; skála.Za stavu 1: 1 prohrála své podání po dvou dvojchyb & aacute; ch v řadě a za stavu 1: 3 znovu, a to dokonce v obou př & iacute; padech čistou hrou. Dev & auml; tn & aacute; sťročn & aacute; Ruska hrála v & yacute; borne, zatímco o & scaron; Čtyři roky star & scaron; í Slovenka špatně pod & aacute; vala, kopii chyby a celkově se nemohla dostat do tempa. & Scaron; arapovov & aacute; bez probl & eacute; mov dovedla set do v & iacute; tažné & eacute; ho konce, když ho po třetím brejku vyhrála 6: 1.

V druhém dějství slovensk & aacute; tenistka zlep & scaron; ila hru a hned na začátku vyhrála podání & scaron; arapovovej. Vz & aacute; p & auml; t & iacute; brejk potvrdila při svém servisu a ujala se vedení 2: 0. V & yacute; hodu jedn & eacute; ho brejku si pak udržovala až do stavu 5: 4, když pod & aacute; vala na v & iacute; ťazstvo v setu.V dlouhém a dramatickém gamu se & scaron; arapovov & aacute; dostala k s & eacute; rii brejkbalov, ale Slovenka v & scaron; echny odvrátí & aacute; tila – tři riskantních & yacute; mi bekhendů & yacute; mi & uacute; derma po čáře. Nakonec rod & aacute; čka z Popradu proměnila druh & yacute; setbal na 6: 4 a posunula z & aacute; pas do třetího setu. V něm Slovenka bojovala, ale přesto ve & scaron; čtvrtý gamu ztratila podání a rusk & aacute; favoritka vedla 3: 1. N & aacute; skok jedn & eacute; ho brejku si pak & scaron; arapovov & aacute; udržela a za stavu 5: 3 za velk & yacute; ch ů & aacute; ci & iacute; publika proměnila mečbol esem.

Daniela Hantuchov & aacute;: “V prvním setu jsem zřejmě byla přemotivovaný & aacute ;. Př & iacute; li & scaron; jsem chtěla a m & ocirc; JMU projevu ch & yacute; bala uvolněnost.Během presti & aacute; vky před druh & yacute; m setem jsem si řekla, že se s chladnou hlavou a bez svázanosti mus & iacute; m pok & uacute; sit o taktiku, kter & uacute; jsem si před fin & aacute; le napl & aacute; novala. Dok & aacute; zala jsem s & iacute; ce vyrovnat, ale Maria si dnes v & iacute; ťazstvo asi zasl & uacute; žila o něco více. V & yacute; borne pod & aacute; vala, hrála r & yacute; rychle a přesně a projevily se jí v & auml; č & scaron; í cz & uacute; enosti z tak & yacute; chto duelů.Celkově jsem v & scaron; pokud s moj & iacute; m vyst & uacute; pen & iacute; m v Z & uuml; Rich velmi spokojeni & aacute; a ráda bych poděkovala publiku za skvěl & uacute; atmosf & eacute; ru. Těžko odhadnout & uacute; ť, zda se vracím do formy, kter & aacute; mi před několika & yacute; mi lety přinesla poz & iacute; ci světové p & auml; tky, ale toto byl slibný & yacute; n & aacute; znak a d & uacute; fam, že už do konce sez & oacute; ny stihnu dosáhnout v & yacute; sledky, kter & eacute; by to potvrdily. “