Hochšíkov přivítali v Čunovo: Svět nás předběhl

BRATISLAVA – Čtyřnásobná medailistů z OH 2000 až 2012 ve vodním slalomu v kategorii C2 bratrů Petra a Pavla Hochschornerovcov, kteří ke třem primátem z předchozích olympiád přidali v Londýně bronz, přivítali v první srpnovou sobotu v areálu Divoká voda v Bratislavě-Čunovo téměř tři stovky nadšených příznivců a obdivovatelů.

“Už cestou v letadle z Londýna nás kontaktovali naši kamarádi a známí z hotelu Divoká voda, zda budeme souhlasit se setkáním s přáteli a příznivci v sobotu 4 . srpna.Jejich nabídka nás velmi mile překvapila, a tak jsme udělali vše proto, abychom na uvítanou v Areálu Divoká voda přišli včas, “ řekl v sobotu Peter Hochschorner st., Trenér a otec slavných petržalských dvojčat.

“Bylo to krásné akci. Domácí si nás pěkně uctili. Z vlastní iniciativy zorganizovali sportovní dopoledne pro děti i dospělé, vařily olympijský guláš, který se okamžitě minul, neměl ani kdy vychladnout. Museli nám navařit druhou várku. Zabavili jsme se. Trochu jsme mezi svými přišli na jiné myšlenky. Po pobytu v Londýně jsme to už velmi potřebovali.Jsme rádi, že nám udělali takovou pěknou akci, “ pokračoval Peter Hochschorner starší, který až doma – mezi svými – přidal ke svému stručnému hodnocení čerstvé bronzové medaile i netradičně něco navíc. Přestože začal typicky hochschornerovsky: < em> “Nač zbytečně mnoho mluvit. Koho vodní slalom zajímá, ten finálovou jízdu kluků viděl. Koho tento sport nezajímá, tomu budeme zbytečně říkat, že jsme chtěli vyhrát. V Londýně jsme však neměli svůj den. Mnoho věcí bylo proti nám. Ale to je už historie. K tomu se už netřeba vracet. Kluci udělali na čtvrté olympiádě za sebou medaili. To je fakt, který nepustí. Je to těžké držet se tak dlouho v popředí. Chtělo to od nich i od nás všech určitou oběť, námahu, dřinu a odříkání.Konečně, toto všechno musí podstoupit každý, kdo to se svým sportem myslí tak vážně jako my, “

” Samozřejmě, že jsme byli smutní z toho , že jsme v Londýně neudělali opět zlatou medaili, ale je to pouze sport. Nestala se žádná tragédie. Sport třeba stále, za každé situace, brát jako sport. I bronzová medaile je důkazem toho, že patříme do elity vodního slalomu. Vždyť i olympijští vítězové Tim Baillie a Etienne Stott na stránkách britských novin přiznali, že ačkoli oni vyhráli olympiádu, mistři světa jsou stále bratři Hochschornerovci. I oni uznali sportovní mistrovství kluků.Na to bychom neměli ani při takových pěkných oslavách zapomínat, “ připomněl Peter Hochschorner starší, který i během tohoto krásného spontánního přivítání medailistů doma myslel na to, že areál vodního slalomu Divoká voda v Čunovo se prakticky od OH 2000 v Sydney vůbec nezměnil.

“Stále trénujeme v tomtéž. Stále máme doma stejné podmínky pro přípravu. I proto nás ostatní svět v posledních letech ve vodním slalomu předběhl. Bronzové medaile kluků a Miša Martikán z této olympiády jsou toho jasným důkazem. Proto by bylo dobře, kdyby se zodpovědní lidé k tomuto problému kolem našich dvou areálů postavili chlapsky a pomohli nám při utváření co nejlepších tréninkových podmínek.Neboť udržet se ve světové špičce i během dalšího olympijského cyklu, respektive dalších cyklů, se v amatérských podmínkách nedá, “ zdůraznil dlouholetý trenér hvězdného a mnohokrát pozlaceného slovenského dvojkanoe.