Hossa prozradil recept na Boston: Takto znepříjemňují Chárovi pobyt na ledě!

CHICAGO – Slovenský hokejový útočník Marián Hossa z Chicaga vynechal pro zdravotní problémy páteční trénink i sobotní dopolední rozbruslení před pátým finále Stanleyova poháru s Bostonem Bruins, na sobotní večerní zápas však nastoupil. Na rozdíl od předchozích soubojů neohrozil branku Bruins.

Se spoluhráči se však těšil z vítězství 3: 1, které znamená vedení v sérii 3: 2. Ústecký odchovanec chybět pro nespecifikované zranění v horní části těla ve třetím duelu série, v dalších dvou už hrál. “Dnes jsme hráli především velmi dobře v defenzivě a směrem dopředu jsme podnikali nebezpečné kontry. Soupeři jsme dovolili utvořit si jen velmi málo čistých šancí, opět nás podržel skvělý Corey.Máme za sebou výborný zápas, ale stále nemáme nic vyhráno. Celý tým hrál skvěle, tahali jsme za jeden provaz, “ uvedl v rozhovoru WGN Radio Marián Hossa.

< p> Slovenský útočník v sobotu v United Centre odkorčuľoval 16:23 min. pro tým byl platný na obou koncích kluziště. Chicago se v poslední době proti výborné defenzívě Bostonu prosazuje především z dorážek. Hráči Blackhawks se snaží utvořit před brankou velký tlak. “Několikrát jsme o tom mluvili. Potřebujeme se tlačit na branku, neustále ji ohrožovat. Dnes takto dal Patrick Kane dva velké góly, “ tvrdil Marián Hossa. ” Měli jsme několik výborných šancí. Tým podržel brankář Crawford, předvedl výborný výkon.Rovněž Patrick hrál neskutečný zápas. Je to pro nás důležité vítězství, “ pokračoval.

Klíčovou tváří v týmu Bruins je další Slovák Zdeno Chára. Kapitán Bostonu se snaží nejen skvěle bránit, ale i podporovat útok. Na ledě patří k nejlepším hráčům. pro hokejistů Chicaga je velkou výzvou vyhrát minisouboj s nejvyšším mužem celé ligy. V posledních duelech se jim to daří, Chára byl podle zámořských médií na ledě při osmi z posledních devíti inkasovaných branek. ” Zdeno je skvělý hráč, pro každého je výzvou nastoupit proti němu. Je to play-off, každý se snaží hrát nejlépe jak umí.I Zdeno je člověk, hraje výborně, ale my se pokoušíme něj vytvářet velký tlak, abychom mu pobyt na ledě co nejvíce znepříjemnili, “ popisoval Marián Hossa.

Sobotní duel nedohrali dva elitní útočníci obou týmů. pro zdravotní problémy museli odstoupit Jonathan Toews i Patrice Bergeron. Domácí kapitán Toews zápas důsledně z lavičky, Bergerona museli převézt na pozorování do nemocnice. “bylo výborné, že Jonathan byl s námi. Seděl připraven celý čas na lavičce. Naneštěstí nehrál, ale neustále nás povzbuzoval. Každý, kdo naskočil na led, ho chtěl plnohodnotně nahradit, “ dodal pro WGN Radio Marián Hossa.

Kvalitní výkon předvedl opět i Zdeno Chára. Ve třetí třetině vstřelil gól, kterým snižoval na 1: 2.Pro kapitána Bruins to byl třetí přesný zásah v letošním play-off. K vítězství však tentokrát nevedl. “Musíme hrát pozorněji, zejména na začátku utkání. Potřebujeme se soustředit na věci, ve kterých jsme lepší než soupeř. Opět to byl těsný zápas o gól, který jsme nezvládli. Myslel jsem si , že po mém gólu ve třetí třetině vyrovnáme, ale Chicago se s vypětím sil ubránilo, “ uvedl pro web www.sme.sk Zdeno Chára, jehož v pondělí čeká se spoluhráči existenční zápas. Bruins se však v domácím prostředí nechtějí vzdát, naopak chtějí si vybojovat právo sedmého duelu ve středu v Chicagu.