Šatan stále tají svou budoucnost: Mlčet musí i prezident Gašparovič

NEW YORK – Bojuje o NHL? Vrátí se na Slovensko a zahraje si se Slovanem KHL? Nebo ukončí hráčskou kariéru a bude koučovat mladé talenty? O budoucnosti hokejové hvězdy Miroslava Šatana se neví nic.

Osmatřicetiletý útočník zatím nikde nehraje a informace o něm nemá ani reprezentační trenér Vladimír Vůjtek. “Vůbec nevím, jestli trénuje, zda ještě plánuje hrát,” říci al nedávno. Šatan přesto figuruje v jeho předběžném výběru na únorové zimě olympijské hry v Soči.

Koncem minulého týdne se setkal s prezidentem Ivanem Gašparovičem, který byl v New Yorku pracovny.Hlava státu si podívala přípravný duel Islanders s Nashvillem Predators, kde se představil i Ľubomír Višňovský. Po zápase přehodil s oběma slovenskými hokejisty pár slov.

V zákulisí stadionu samozřejmě debatovali především o hokeji a dalších plánech. No obsah rozhovoru si prezident nechá pro sebe, protože Miro zatím nechce své další působení medializovat, “ vzkázal Sportka mluvčí prezidenta Marek Trubač.

Šatan podle neoficiálních informací čekal, že klub ho bude přemlouvat, aby přišel. Slovan však dal nabídku a čekal reakci. Nakonec si hokejista s rodinou prodloužil léto v zámoří a není jasné, kde bude pokračovat

“Počítali jsme s ním na pozici kapitána. Dostal nabídku jako loni, požadovali jsme, aby se od 25.července zapojil do přípravy s mužstvem, “ řekl koncem léta šéf Slovanu Maroš Krajči. Šatan se nepřipojil k týmu ani v náhradním termínu v srpnu a dotahování se mezi hráčem a klubem vypadalo chvílemi jako nabízení se a zvědavost, kdo je v lepší pozici.

” jeho cílem je příštím zimní olympiáda v Soči. Proto si myslím, že bude hrát v některém klubu KHL, “ řekl v srpnu o satanovi jeho kamarád a mistr světa z Göteborgu Radoslav Hecl.

Kapitán reprezentace soutěžní zápas nehrál s výjimkou mistrovství světa od listopadu, kdy si údajně zranil plotýnku po střetu v zápase KHL se Zdeno Chára v Praze. Není jasné, jak se připravuje a jak je na tom fyzicky.