Slovan nedal už ve třech zápasech ani gól: Fanoušci ho doma vypískali!

BRATISLAVA – Domácí premiéra Slovanu v sezoně KHL hráčům nevyšla a diváci, přestože se během duelu bavili, odcházeli ze zápasu zklamaní. Hráčů část tribuny i vypískala. Snahu jim upřít nemohli, ale chyběla jim v podání hokejistů větší soustředěnost, důraz, hráči jakoby se jen hledali.Svěřenci Rostislava Čadu s Torpedem Nižnij Novgorod prohráli 0: 3 – ruský soupeř trestal chyby v obraně a Slovan doplatil na neschopnost vstřelit gól.

Bratislavané se skutečně nadřeli na to, aby si vypracovali každou šanci.Soupeř hrál s lehkostí, ved soupeře zdolal v obou zápasech minulé sezóny. “Prohra nás mrzí. Fanoušci nám věřili a my jsme je zklamali. Zápas se zlomil ve druhé třetině, v ní jsme měli několikaminutový výpadek, což soupeř využil na vstřelení dvou rychlých branek. Hrálo by se nám úplně jinak, kdyby byl po dvou třetinách stav 0: 1, “ komentoval setkání brankář Jaroslav Janus, jehož úvod sezóny nezastihl v nejlepší formě. Přesto podal skvělý výkon hodny nadnárodní soutěže. Stal se i hvězdou zápasu v hlasování diváků.

Belas mají po pěti vystoupeních na kontě jen chudé dva body.Sezónu odstartovaly třemi prohrami na tripu v Rusku, pak přišel skvělý obrat a vítězství po prodloužení na ledě Medveščak Záhřeb, které mělo být tou potřebnou psychickou vzpruhou a dodat hráčům sebevědomí. Stal se však pravý opak. “Myslel jsem, si, že od Záhřebu se to otočí na naši stranu. I když výsledek proti Torpedu tomu celkem neodpovídá, bylo vidět u nás zvýšenou aktivitu. Nehráli jsme vyloženě špatně, měli jsme také dostatek šancí, akorát jsme je neproměnili, zatímco oni ano, “ poznamenal obránce Martin Škoula, jedna z letních posil Slovanu.

Právě koncovka se zatím jeví být největší slabinou Čadová týmu.Proti Nižnij Novgorod, jehož hokejisté byli v Bratislavě ubytováni v hotelu Kempinski, neproměnili domácí několik vyložených šancí, Peter Ölvecký dokonce nevyužil trestné střílení. Šest vstřelených gólů v pěti duelech je chabá vizitka. “Už jsem z toho trochu frustrovaný,” přiznal útočník Michal Vondrka, který sám proti Torpedu zahodil dvě TUTOVKY. “Asi se nám na hokejky nalepila smůla. V zápasech venku jsme každého soupeře přestříleli, ale vždy nám ty střely směřovaly do středu branky a gólmani je snadno zneškodnili. Je to naše nemohoucnost. Na druhé straně, my inkasujeme samy haluze. “

Trenér Čada po zápase přiznal, že ačkoli se jeho svěřencům v přípravě dařilo, uvědomuje si, že stále to není ono zejména v proměňování šancí.Ukazuje se, že mužstvu chybí rozený zakončovatel, hráč typu Miroslava Šatana, který by věděl v pravé chvíli skórovat. Aktivitou si sice dokáže ptát fauly, což však z toho, když nedokáže přeměňovat přesilovky. V dosavadním průběhu sezóny nevyužili slovanisti zatím ani jednu početní výhodu. Šanci na reparát má Slovan už ve čtvrtek o sedmé večer doma proti vítěz Podolsk.